Dit boek toont aan dat er specifieke ‘paden in het brein’ zijn die bepalen hoe we stress ervaren en die bijdragen aan aandoeningen en stoornissen als anorexia, verslaving en antisociaal gedrag. Hiermee geeft de auteur, psychotherapeute Sue Gerhardt, een levendig en toegankelijk overzicht van recente ontdekkingen op het gebied van neurowetenschap, psychologie en psychoanalyse.
‘Waarom liefde zo belangrijk’ verklaart waarom de liefde van ouders voor hun kind onmisbaar is voor de ontwikkeling van de hersenen vroeg in het leven, vooral voor de ontwikkeling van het emotionele en het sociale brein. Psychotherapeute Sue Gerhardt laat overtuigend zien hoe belangrijk die eerste relaties in het leven van een baby zijn en hoe ons volwassen leven nog steeds beïnvloed wordt door onze jeugd, ondanks het feit dat we ons niets van onze babytijd kunnen herinneren.
Sue Gerhardt is een psychoanalytisch geschoolde psychotherapeute met een eigen praktijk. Ze was medeoprichter van het Oxford Parent Infant Project, een non-profit organisatie die psychotherapeutische hulp biedt aan ouders en kinderen.
Waarom liefde zo belangrijk is
Sue Gerhardt
Uitgeverij Scriptum

Meld je aan voor de nieuwsbrief
Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen op het gebied van de geboortezorg en de zorg rond het jonge kind en zijn ouders? Schrijf je dan in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.
"*" geeft vereiste velden aan